Meggyűlhet a baja Elon Musknak az EU-val is a Twitter miatt
Áradnak a jogi panaszok a Twitter ellen Európában azt követően, hogy Elon Musk átvette a céget, és szinte mindenkit kirúgott onnan, akikkel az uniós ellenőrök eddig tárgyaltak.
Áradnak a jogi panaszok a Twitter ellen Európában azt követően, hogy Elon Musk átvette a céget, és szinte mindenkit kirúgott onnan, akikkel az uniós ellenőrök eddig tárgyaltak.
Az egyiptomi klímacsúcs elnökségének első javaslata szerinte nem vezethet kompromisszumhoz – mondta Frans Timmermans, az Európai Bizottság alelnöke és az EU delegációjának vezetője az egyiptomi klímacsúcson. Egyes országok, például Kína pedig nem szeretnék kivenni a részüket a kármentesítési alap létrehozásából, ami boríthatja az egész megállapodást.
Két éve vezették be Lengyelországban az EU legszigorúbb abortusz-szabályozását, amelyről az Európai Parlament emberi jogi, illetve nőjogi bizottsága együttes ülésen tárgyalt.
Csúszhat az Európai Bizottság döntése is a magyar pénzekről.
Januártól három új taggal bővülhet a világ legnagyobb belső határellenőrzés nélküli területe, a schengeni zóna.
Miközben Ukrajna számos pontját rakétatámadások érték, az EU és a NATO megerősítette, addig támogatják az ukránok küzdelmét az orosz agresszióval szemben, ameddig szükséges. Az EU növeli a védelmi kiadásait is.
Az Európai Unió egyre nagyobb jogi nyomás alatt áll a kannabisz rekreációs fogyasztásának fokozatos európai legalizációja miatt. Most épp Berlin dobott kesztyűt Brüsszelnek.
Az Európai Parlament emberi jogi bizottsága szakértőket, és Katar munkaügyi miniszterét is meghallgatta az országban a FIFA-világbajnokság kapcsán felmerült emberi jogi visszaélésekkel kapcsolatban. Mióta az ország 2010-ben megnyerte a rendezés jogát még konzervatívabb becslések szerint is több ezer vendégmunkás veszítette életét az építkezéseken, és, habár látni némi javulást, sokan még mindig elfogadhatatlan körülmények között dolgoznak.
A testület arról gyűjt információkat, hogy a tagállamok hogyan és milyen mértékben hajtották végre az 2022-es jelentésben megfogalmazott ajánlásokat.
A magyar álláspont szerint a szankciók legnagyobb vesztese Európa és „tudjuk, ki az, aki ebből profitál”.
Az európai uniós országok börtöneiben ötből egy ember letartóztatásban van, tehát nem elítélt. Hiába ismertek a börtön gazdasági, szociális, egyénre gyakorolt hatásai, ezt az ideiglenes - ám esetenként évekig húzódó - eszközt mégis gyakran alkalmazzák az európai bíróságok olyan emberekkel szemben, akikkel szemben felesleges, illetve olyanokkal szemben is, akik akár ártatlanok is lehetnek.
Az Európai Bizottság közzétette őszi gazdasági előrejelzését, amely szerint nem lesz recesszió az EU-ban jövőre, minimális növekedés várható. A várakozások alapján 2023-ban az EU-ban Magyarországon lesz a legnagyobb a pénzromlás, 2024-ben pedig az államháztartási hiány. Ellenben úgy számolnak, hogy megkapjuk az uniós forrásokat.
Az Európai Parlament jóváhagyta azokat az új jogszabályokat, amelyeknek célja, hogy az Unión kívüli államok által adott támogatások többé ne torzíthassák az egységes piacon zajló versenyt.
Egy fideszes EP-képviselőt az Európai Parlamentben szembesítettek a bombás plakátkampánnyal és azzal, hogy valójában mi okozza a nehézségeket, a válasz arról szólt, hogy más országokban is kellene nemzeti konzultációt folytatni.
Szigorúbb, de néhol megengedőbb fiskális szabályokra tesz javaslatot az Európai Bizottság, amely minden bizonnyal hosszas vitát fog kiváltani a tagállamok körében. A javaslat szeretné egyaránt meggyőzni az eladósodott déli és a takarékos északi államokat – ez derült ki a testület sajtótájékoztatóján Brüsszelben.
Az Európai Törvényszéken is elbukott a Minority SafePack nevű európai polgári kezdeményezés, amely az európai őshonos kisebbségek védelme érdekében javasolt uniós szintű intézkedéseket.
Az Európai Bizottságnak az igazságszolgáltatás függetlenségét érintő aggályai nyomán hatásköri átalakítások, az Országos Bírói Tanács jogköreinek erősítése várható, erről tárgyalnak, ezek nyithatják meg az utat a “jövőre” érkező EU-s pénzek előtt – mondta Navracsics Tibor a hvg.hu-nak.
Az Európai Parlamentben elkészült annak a vizsgálatnak a jelentéstervezete, amely a Pegasus és már kémszoftverek EU-n belüli, jogtalan felhasználásáról készült. A dokumentum egyik főszereplője Magyarország.